Prišla stuhou previazaná škatuľka...

Autor: Nikoleta Juhaniaková | 22.1.2018 o 14:24 | (upravené 6.2.2018 o 17:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  604x

Už  v máji na našu divadelnú scénu zavíta nový muzikál - Bambuľka. Práve v týchto dňoch sa hľadá roztomilé dievčatko, ktoré si zahrá postavu, ktorú kedysi stvárňovala Monika Haasová (41).

Známy režisér a choreograf, ktorý má na svojom konte už množstvo úspešných projektov, Ján Ďurovčík, má v týchto dňoch dôležitú úlohu. Z 200 dievčat vo veku šesť až deväť rokov,  musí vybrať tú najlepšiu. Pripravuje nový muzikál Bambuľka, do ktorého hľadá hlavnú postavu roztomilého dievčatka. 

Niet pochýb, že o túto rolu je veľký záujem, keďže sa zaregistrovalo až 600 dievčat, no nakoniec na konkurz prišlo okolo 200. Bratislavský Istropolis doslova ožil, keď sa po celom priestore ozývali tóny pesničiek z kedysi úspešného seriálu. Dievčatá šírili úsmev a dobrú energiu. Aj keď určite mali stres, nedávali to najavo. 


Po príhovore vyzval Ján Ďurovčík všetky Bambuľky na pódium, kde si mohli spolu zaspievať hlavnú pesničku. Rodičia šťastne a s hrdosťou pozerali na svoje ratolesti z hľadiska a po skončení skladby im poriadne zatlieskali. 

Po niekoľkých kolách sa vybralo už len 16 dievčat, ktoré sa snažia získať túto postavu. Samotný Ďurovčík vo svojom príhovore prezradil, že účinkovanie v tomto muzikále bude náročné. 
Budúci víkend (27.-28.1.2018) porota vyberie už tie pravé, ktoré sa postavia pred divákov. Jedna z nich už 18. mája odohrá veľkú premiéru. 

Čo sme mali možnosť vidieť, všetky záujemkyne sú talentované a je naozaj náročné vybrať dve alebo tri, ktoré sa postavia pred divákov. Tieto dievčatká sa budú alternovať. Ďalšou voľnou postavou je postava Evičky, ktorú tiež získa jedno z týchto dievčat. 

Všetky musia vedieť spievať, tancovať, mať výbornú pamäť, ale musí z nich vyžarovať obrovská energia a musia mať v sebe iskru. V skratke, musia vedieť rozžiariť pódium a získať si ľudí v hľadisku. 

"V seriáli boli Bambuľky rozdelené, jedna, ktorá Bambuľku hrala a rozprávala, a druhá, ktorá ju spievala. Čo divadlo nedovoľuje. My musíme nájsť Bambuľku, ktorá bude na javisku v reálnom čase predvádzať všetky tieto divadelné atribúty. Musí byť rozkošná. Zvolil som výraz rozkošná preto, lebo som nenašiel iný, ktorý by dokonale vystihoval to, čo hľadáme. Okrem obrovského talentu,“ vyjadril sa Ján pre Nový Čas. 

Malým herečkám držíme palce a tešíme sa na premiéru! 

Videá z konkurzu nájdete na facebookovej stránke Ján Ďurovčík (kliknite sem)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.


Už ste čítali?